İletişim

Merkez +90 216 399 96 00 Fabrika +90 262 527 11 01

E-mail

mimas@mimas.com.tr

Merkez

Orhantepe Mah. Gülname Sok. No:2, Dragos
Kartal, İstanbul, Turkiye

Fabrika

Yavuz Sultan Selim Mah. Şeyda Cad. No:116
Körfez, Kocaeli, Türkiye

Hakkımızda

MİMAŞ, 1957 senesinde kendi konularında uzmanlaşmış 9 mühendis ve 1 ekonomist tarafından kurulmuş bir şirkettir. İlk yıllarda bina, hastane gibi konularda faaliyet gösterirken sonraki yıllarda belirli konularda ihtisaslaşmış olup bu konuları 3 ana başlıkta özetleyebiliriz.

Deniz Yapıları & Liman İnşaatı

(İskele, Rıhtım, Liman vb. İnşaatları)

Endüstriyel Taahhüt Hizmetleri

(Rafineri, petrokimya, demir çelik vb. endüstriyel tesislerin inşaat, montaj, borulama, elektrik enstrümantasyon işleri)

Ağır Sanayi Ekipmanları İmalatı

Rafineri, petrokimya, demir çelik ve sair tesislere ait boru, ekipman, baca, projesine göre özel çelik imalatlar, dizayn ve imalatları ve özellikle yurt dışına konularına göre önde gelen firmalar için muhtelif ekipman, boru, manifold, spool imalat ve ihracatı.

Yönetim ve Planlama

Şirket, her yıl atanan yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Her proje, boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak,
şantiye yöneticisi / yöneticileri veya proje yöneticisi tarafından yönetilir. Kalite, planlama, finans ve idari faaliyetler,
uzak birimlere önceden belirlenmiş bazı delegasyonlarla verimli ve etkili koordinasyon yoluyla merkezi olarak yönetilir.

İmalat fabrikası, ana yönetim faaliyetlerini yakından takip eden kendi bağımsız yönetimine sahiptir. Ayrıca gerektiğinde MİMAŞ şantiyelerine de destek vermektedir. MİMAŞ, planlama departmanı liderliğinde merkezi bir planlama yönetim sistemi uygulamaktadır. Tüm planlama raporları varsa müşteri yoksa MİMAŞ’ın kendi formatında belli aralıklarla hazırlanır. İşverene proje gidişatını yakından takip edebilmesi için sunulur.